ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta
CS
Barcelona 2019

Barcelona – 3.6. – 6.6.2019

Tak jako každý rok i letos jsme pořádali pro žáky 2. stupně výjezd do zahraničí. V letošním roce padla volba na letovisko Barcelona. Oproti předchozím rokům byl tento výjezd  letecký.

V termínu 3.6.-6.6.2019 jsme se mohli kochat krásami Barcelony, zjistit místní zvyky, navštívit památky, a hlavně hovořit anglicky, abychom se procvičili v cizím jazyce a zjistili, jak jsme schopni se domluvit v zahraničí.

Už let letadlem byl velkým zážitkem pro všechny účastníky. Bydleli jsme s hotelu na okraji Barcelony, kde jsme využili i hotelový bazén…..
Program byl velmi pestrý. Byli jsme v parku Guell, památka UNESCO se stavbami architekta Gaudího, kde se nám velmi líbilo. Navštívili jsme mořské akvárium, kde jsme viděli i krmení žraloků. Kromě žraloků jsme viděli rejnoky, různé druhy ryb i paryb, korály.
Viděli jsme bulvár Rambles, nábřeží, přístav, metro, které je velmi složité oproti našemu v Praze. Vyzkoušeli jsme si i skupinovou soutěž, jak jsme schopni se orientovat v metru….což je velmi náročné, ale naši žáci zvládli práci s plánkem metra na jedničku !
Chlapci ocenili návštěvu slavného fotbalového stadionu FC Barcelona včetně muzea, prohlédli jsme si šatny, střídačku, zákulisí stadionu, byla to nádhera….a bolely nás pěkně nohy, protože každý den jsme toho stihli strašně moc !
Dalším velkým zážitkem bylo koupání v moři. Krásné vlny i písek jsme si užili, i když moře nebylo moc teplé.
Všem se velmi líbila projížďka lodí, které bych zařadila mezi adrenalinové záležitosti. Bylo to nezapomenutelné! Lanovka sice nebyla v provozu z technických důvodů, ale my jsme se vydali na plánovanou komentovanou prohlídku další významné památky - La Sagrada Familia. Je nejnavštěvovanější památkou Španělska a je i památkou UNESCO.
Komentovaná prohlídka byla v anglickém jazyce, abychom si ověřili své znalosti a dovednosti. Pokud někdo nerozuměl, pan učitel ihned přeložil do češtiny. Katedrála byla nádherná, a všichni jsme se zaujetím poslouchali.
Ochutnali jsme španělskou zmrzlinu, nakoupili upomínkové předměty pro rodiče i kamarády, ochutnali jsme španělskou kuchyni, viděli mnoho nového a zajímavého.
Shodli jsme se, že Barcelona je veliká a krásná.
Děkujeme všem účastníkům za vzorné chování a vstřícný přístup k ostatním spolužákům.
I když byla návštěva Barcelony náročná, viděli jsme mnoho věcí, zažili spousty zážitků co je možné v rozsahu 4 dnů.
Věřím, že se všem líbilo a budou na Barcelonu dlouho vzpomínat !


Mgr. M. Suchá, Ing. M. Kocman
Fotogalerie
FOTOGALERIE
Uvodní obrázek na školní galerii 603
Uvodní obrázek na školní galerii 612
Uvodní obrázek na školní galerii 634
Uvodní obrázek na školní galerii 626
Uvodní obrázek na školní galerii 611