ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta
CS
Navsteva vystavy v Narodnim muzeu

Ve středu 27. března se žáci 7.A vydali na prohlídku Národního muzea. Našim hlavním cílem byla výstava s názvem Hej, Československo… 

Co o této výstavě říká web Národního muzea:

Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava mapuje všechny klíčové okamžiky bouřlivého 20. století, ale též konkrétní osudy obyčejných lidí. 1200 předmětů doplněných audiovizuálními dokumenty a interaktivními prvky návštěvníkům připomene, jak se Československu žilo, jaké hodnoty vyznávalo a čím dodnes inspiruje svět. Vedle exponátů připomínajících každodenní život je výstava plná unikátních předmětů mapujících osudové okamžiky. Poprvé v historii na ní návštěvníci mohou spatřit zcela jedinečný soubor nejvýznamnějších dokumentů našich dějin, jako jsou originály Pittsburské dohody, Mnichovské dohody, Československé ratifikace mírových dohod nebo Deklaraci Hácha – Hitler, jejímž podpisem byla ukončena existence meziválečného Československa. 

Ano vážení čtenáři je tomu tak. Vše výše uvedené jsme viděli a náležitě si to prohlédli. Výstava je pro návštěvníky interaktivní, čehož řada žáků využila. Mohli jsme si sednout do školních lavic z rúzných historických dob, telefonovat v budce z dob dávno minulých a také si např. postavit stan :))) 

Bylo toho opravdu hodně a z fotografií můžete vidět, že to bylo opravdu poutavé. Jen více takových exkurzí!

Fotogalerie
FOTOGALERIE
Uvodní obrázek na školní galerii 634
Uvodní obrázek na školní galerii 651
Uvodní obrázek na školní galerii 671
Uvodní obrázek na školní galerii 595
Uvodní obrázek na školní galerii 598