ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta
CS
Navsteva adventnich trhu v Drazdanech

Jak již je na naší škole zvykem, tak jsme i letos vyjeli na výlet do vánočních Drážďan. Cesta vlakem nám krásně ubíhala a okolo jedenácté hodiny jsme byli na místě. Počasí pravda mohlo být o něco lepší, ale místní atmosféra nás natolik strhla, že jsme si z těch několika kapek nic nedělali. 

Prošli jsme se směrem k vánočním trhům, dali jsme si něco dobrého, nakoupili dárky pro naše blízké a pokračovali jsme procházkou po městě. Po chvilce jsme stáli před mohutným kostelem Frauenkirche. Pan učitel nám vyprávěl jeho pohnutou minulost. Bylo to moc zajímavé. Poté jsme se již vydali směrem k řece Labe a při zpáteční cestě jsme dostali dárek z výletu - místní keramický hrnek s čajem. Už nám ale začínala být zima a vydali jsme se již běžně na návštěvu dopravního muzea. Je krásné, prostorné, pro děti přívětivé a je tam hlavně teplo. :))) Vyzkoušeli jsme si, jak se na kole dá vyrábět elektřina, jak se řídí letadlo, a spoustu dalšího. Paráda...

Ale to už honem ještě na trhy. Při osvětlení jsou obzvláště krásné. A jdeme do finále... Primark!!! Spousta krásného za tak nízké ceny. Takže poslední Eura pryč z kapsy a hurá na vlak. Do Prahy jsme přijeli včas, unavení a spokojení. 

Vánoční atmosféru jsme nasáli. Byl to moc hezký výlet.  

Fotogalerie
FOTOGALERIE
Uvodní obrázek na školní galerii 596
Uvodní obrázek na školní galerii 671
Uvodní obrázek na školní galerii 633
Uvodní obrázek na školní galerii 653
Uvodní obrázek na školní galerii 651