ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta
CS
Zájezdy EU
Návrat z Rakouska
Obrázek ke článku - Návrat z Rakouska

Uteklo to jako voda a jsme zpět v České republice.

Všem účastníkům děkuji za pěkné chování na zájezdu a za dodržování všech pravidel.
Zájezd v Rakousku jsme si opravdu velmi užili. Navštívili jsme Rakousko, Německo, krásnou přírodu, vodopády, vysoké hory, ohromné jezero, jeli jsme lodí, vlakem, autobusem, lanovkami...prostě každodenní program byl opravdu velmi pestrý. Povedlo se nám večerní grilování pro všechny účastníky, návštěva bazénu, ping-pong, fotbálek, trampolína, spousty aktivit....
Pěkné bylo naše ubytování, žáci si vyzkoušeli i připravit večeři, a velmi se jim to podařilo.
Každodenní výlety do přírody, do hor, a naučení pár německých slovíček....to byl krásný zahraniční zájezd naších žáků 2.stupně.
I počasí nám přálo, hodně sluníčka, občas přeháňka, ale jinak bylo velmi pěkné počasí...akorát na celodenní výlety.
Děkujeme všem a jsme rádi, že se zájezd vydařil a všichni jsme se vrátili v pořádku.
Uvidíme se ve škole....
Mgr. M. Suchá, Ing. M. Kocman
Přidal(a): Martin Kocman, 04.06.2017
Další zprávy z pobytu v Rakousku....
Obrázek ke článku - Další zprávy z pobytu v Rakousku....


Nejprve velký pozdrav všem rodičům. Všichni jsme v pořádku a velmi spokojení. Děti mají pestrý program po celý den, a rozhodně nehladoví. Dáváme pozor na dodržování pitného režimu i dostatečné stravy.
Dnes je středa 31.5. a opět byl náš den velmi akční. Ráno krásná snídaně v hotelu a pak rychle na vlak do německého Garmisch-Partenkirchenu. Sice v noci byla bouřka, ale od rána opět sluníčko a krásné počasí po celý den. 
V Garmisch-Partenkirchenu jsme ušli mnoho kilometrů procházkou na skokanské můstky, na vodopády a soutěsky, kde bylo nádherně...
Po prohlídce městečka zpátky do rakouského Ehrwaldu. Jelikož nás všechny bolely nožky, tak jsme navštívili místní bazén, kde jsme si zaplavali, zadováděli na tobogánu, zrelaxovali ve výřivce, zaskákali šipky do vody...a už nožky nebolí.
Na závěr dne jsme si zahráli na kuchaře, dnes jsme připravovali špagety ala Tirol-styl pod vedením paní učitelky a pana učitele. Moc se dětem povedly a zaslouženě chutnaly.
Už teď se těšíme co nás čeká zítra a děsí nás, jak rychle se náš pobyt krátí...
Všem posíláme moc pozdravů a pár fotek, aby jste se mohli pokochat jak báječně se máme...
Mgr. M. Suchá, Ing. M. Kocman


Přidal(a): Martin Kocman, 31.05.2017
Zprávy ze zahraničního zájezdu do Rakouska
Obrázek ke článku - Zprávy ze zahraničního zájezdu do Rakouska


V pondělí 29.5.2017 jsme vyrazili na vlak směr Rakousko, městečko Ehrwald. Cesta nám utekla a zanedlouho jsme byli na místě určení. Všichni jsme dorazili v pořádku a natěšeni na další dobrodružství.
Ubytovali jsme se v krásném hotelu, a vyrazili na prohlídku okolí.
Druhý den zájezdu, v úterý, jsme se sešli u snídaně a vyrazili na Zugspitze, která se tyčí do 2.962 m.n.m..
Vyjeli jsme lanovkou za krásného slunečného počasí. Posuďte na fotkách jaký jsme měli výhled....
Zbytek dne jsme navštívili městečko Lermos a na vrchol Grubigstein. Dolů jsme se prošli. Na závěr dne se někteří vypravili zrelaxovat do krytého bazénu,
ostatní připravili grilování, které bylo velmi příjemné.
Všem se tady moc líbí, hlavně hory a příroda.
Doufáme, že i počasí vydrží.
Prohlédněte si fotky, ty mluví za vše...


Mgr. M. Suchá, Ing. M. Kocman


Přidal(a): Martin Kocman, 30.05.2017
Ženeva 2016
Obrázek ke článku - Ženeva 2016

Naše dobrodružství začalo na nástupišti číslo 22 na nádraží Florenc v 23:00 v pondělí 30.5.2016. Cesta do německých měst a následně do švýcarských měst byla velmi dlouhá. Po čtrnácti hodinové cestě jsme se konečně objevili na okrajích města Ženevy. Obdivovali jsme krásu a čistotu města, která jsme se vydali (hned po ubytování) objevovat. Nejvíce se nám zalíbil známý vodotrysk, u kterého jsme vyfotili nejen jednu fotku. Prošli jsme kousek města a projeli se loďkou po Ženevském jezeře, ale jelikož jsme byli všichni z cesty unavení hned po skvělé večeři jsme si šli lehnout.


2.den

Hned po probuzení jsme se vydali na snídani. Po vydatné snídani učitelé rozhodli, že když je tak krásné počasí vyrazíme na horu Mont Saleve, od které je možné zahlednout za pěkného počasí nejvyšší horu Evropy Mont Blanc. Poté jsme se hromadnou dopravou dopravili k hranicím mezi Švýcarskem a Francií. Pěšky jsme prošli hranice, což byla pro většinu zájezdu zážitek. Na hoře, kam jsme se dopravili lanovkou jsme se šli podívat na úplný vrchol, kde má být vidět na Mont Blanc. Bohužel mraky zakrývaly půlku hory, takže nebyla vidět. Poté už jsme se museli dopravit zase zpátky do Ženevy do muzea nejdražších švýcarských hodinek Patek Philippe. Po zajímavé prohlídce jsme jeli k budově OSN, kde bohužel už pro nás neměli místo a tak jsme se zabavili u malých vodotrysků poblíž OSN. Po večeři v našem hostelu jsme se vydali na krásnou večerní procházku po molu. Díky večerní obloze v 21:30 to byl moc pěkný zážitek.

3. den
Po večerní procházce minulý večer jsme byli celkem unavení, ale těšili jsme se na další dobrodružství. Po snídani jsme se odebrali do botanické zahrady, kde jsme strávili celé dopoledne. Botanická zahrada byla překrásná a plná různých druhů květin z celého světa. Po nádherné podívané jsme se vydali do Evropské organizace pro jaderný výzkum neboli do CERNu. Po fyzice jsme odjeli do přírodovědného muzea, kde bylo spoustu vycpaných zvířat. Objevili jsme tam některá zvířata o kterých jsme ani nevěděli že existují nebo existovali. Jako téměř každý den jsme se poté vydali do supermarketů Migros a Coop. Po večeři nám pan učitel řekl, že má pro nás překvapení. A tak jsme se za “mírného“ deště vydali opět na lodičky. Projeli jsme všechny 4 trasy lodí a poté jsme odcestovali hromadnou dopravou všeho druhu zase zpět na hostel.


4. den- den odjezdu
Po naší poslední snídani jsme se vydali na pokoj sbalit poslední věci. Naposled jsme se rozloučili s pokojem a odvezli jsme kufry na recepci a poté do garáže, aby nám je někdo neukradl. A tak jsme se naposled vydali do města. Mířili jsme do budovy Organizace spojených národů, kde už pro nás místo měli. Museli jsme projít kontrolou, jestli u sebe nemáme zbraň atd. Štěstí nám přálo a jako naší průvodkyni jsme dostali velmi příjemnou paní původem ze Slovenska. OSN skrývá mnoho krásných místností, které se všem moc líbili. Poté jsme se odebrali utratit poslední peníze do Coopu. Po nákupu jsme šli pro naše věci a posilnit se na cestu. V 15:45 jsme nastupovali do autobusu, který odjížděl v 16:20. Celý zbytek odpoledne a večera jsme se skvěle bavili. Hráli jsme hry, dívali se na filmy nebo jsme si ukazovali pořízené fotky z výletu. A okolo šesté hodiny ranní jsme dojeli do Prahy. Zájezd jsme si všichni moc užili a budeme na něj dlouho vzpomínat.


Vaši "účastníci zájezdu"

Přidal(a): Martin Kocman, 13.06.2016
Čtvrtek v Alpách
Obrázek ke článku - Čtvrtek v Alpách

Zdrávíme z Alp,


dnes je čtvrtek, poslední celý den našeho pobytu v Alpách. Dnešek byl opět překrásný a rádi se s vámi o něj podělíme.

Po snídaní jsme vyrazili na výlet lanovkou na Ehrwalderalm do výšky cca 1.500 metrů. Po několika předchozích typech lanovky jsme si vyzkoušeli cestu v opět nové variantě - tentokrát v tzv. gondole. Vyjeli jsme na kopec a dolu jsme už scházeli pěkně "po svých". Šli jsme krásnou přírodou a všichni byli spokojeni.

Poté co jsme přišli zpět dolů k lanovce, jsme pokračovali směrem k penziónu, kde jsme si vzali plavky a těšili se na oběd. Dnešní oběd byl v pizzerii ( opět v režii školy ), kde jsme si objednali pizzu dle vlastního výběru, a byly výborné....

Odpoledne jsme navštívili bazén. Tobogán, závody, skoky do vody i zábava, to byla náplň dnešního plaveckého "kurzu".

Večer jsme připravili samostatně večeři, pod dohledem paní učitelky a pana učitele. Opět se povedla, musíme děti pochválit ! I úklid kuchyně zvládly hravě....

A jdeme na zahradu u penzionu, hrát ping-pong, hrát společenské hry....

Pomalu balíme do kufrů a batohů a začíná nám docházet, že to je poslední noc, a zítra návrat do Prahy....nikomu se moc nechce, ale na rodiče se těšíme !

Nashle zítra u vlaku, předpokládaný návrat je ve 22.30 hodin na Hlavní nádraží. Děti Vám budou předány u Burger Kingu ( v hale nádraží ).

Přidal(a): Martin Kocman, 07.06.2018
Středa v Alpách
Obrázek ke článku - Středa v Alpách

Zdravíme z Alp,


realita je bohužel neúprosná a říká nám dost tvrdě, že se nám zájezd začíná krátit a přehoupl se zároveň do druhé poloviny. Proč ale naříkat, když máme za sebou krásný den a další ještě před sebou. Takže hezky postupně, co jsme dnes podnikli...

Ráno jsme se opět bohatě nasnídali. Dneska jsme měli dokonce vajíčka od paní domácí. No vajíčka... Né že by to všichni jedli, ale někteří vyzkoušeli :)))) Zbytek snídaně byl pochopitelně běžný. Nikdo tedy nezůstal zkrátka a odcházeli jsme s plným břichem.

 Po snídani jsme vyrazili směrem vlak, kterým jsme se dopravili do hlavního města Tirol - do Innsbrucku. Navštívili jsme historické centrum s odborným výkladem pana učitele. Jako zpestření jsme se rozhodli, že vystoupáme na městskou věž, která je dominantou starého města. Výška věže je cca 51 metrů a vede na ní 133 schodů. Výstup stál opravdu za to a výhled byl výborný.

Dnes jsme opět nevynechali cestu lanovkou. Dnešní varianta spočívala v městském typu lanovky. Dalo by se říci, že se jednalo o námi známý typ - Petřín... Ale.... Zdejší lanovka byla vybudována před několika lety a jedná se o vynikající architektonický prvek. Lanovka nás dopravila k Alpské zoo. Zde se děti naobědvaly a poté jsme si prohlédli celou zoo.

Cestou ze zoo jsme si dali zmrzlinu dle vlastního výběru (v režii školy). Po zmrzlině jsme navštívili obchodní dům Primark a nakoupili pár drobností.

Po návratu do Ehrwaldu jsme se šli vykoupat a zrelaxovat velmi unavené nohy po celodenním výletě. Den jsme zvládli sami pod dohledem paní učitelky a pana učitele.

Dobrou noc...

Přidal(a): Martin Kocman, 06.06.2018
Úterní program
Obrázek ke článku - Úterní program

Zdravíme z Alp,


no jak začít. Rozhodně úterní den byl výjimečný. Povedlo se nám opravdu všechno, na co jsme pověstně šáhli. Začneme ale pěkně postupně po pořádku.

Ráno jsme začali snídaní. Měla naprosto standardní průběh. Posadili jsme se v překrásné místnosti našeho penzionu. Mohli jsme si vybrat, zda si dáme čaj nebo kakao a učitelé si dali oblíbenou kávu. Ke snídani jsme měli čerstvé housky a k nim jsme si vybrali ze švédského stolu. Někdo si dal salám, někdo pršut, dále jsme si mohli vzít sýry, zeleninu, paštiku, sladké, apod. K tomu pochopitelně džus a dalo by se pokračovat. Za krásného slunečného počasí jsme vyrazili směr Zugspitze.

K lanovce jsme se dostali okolo desáté dopolední hodině a vyrazili jsme nahoru. Zážitek... Z fotek a videa určitě poznáte více, ale bylo to nezapomenutelné. Je nutné si uvědomit, že někteří z nás jeli lanovkou poprvé. Lanovka za pouhých 10 minut vystoupala do výšky téměř 3.000 metrů, kde nás pravda čekala trochu mlha, ale také jsme zde našli sníh a koulovali jsme se. Že je v Praze asi okolo 30 stupňů a my se zde koulujeme? Ano, je to tak. Také na hoře bylo asi jen okolo 4 stupňů... Brrr, řeknete si, ale zážitek to je nezapomenutelný. Prošli jsme si prostory, které jsou přístupné, nakoupili upomínkové předměty, napsali pohledy a po cca hodině jsme jeli opět dolů. 

Po příjezdu lanovkou dolů do údolí jsme šli krásnou procházkou zpět do Ehrwaldu. Počasí nám jako celý den přálo a bylo víceméně jen slunečno. Ve vesnici jsme poobědvali. Někdo měl ještě nějaké zásoby, někdo si nakoupil v obchodě a zbytek si zašel koupit tolik oblíbený Kebab. Oběd jsme zvládli v prostorách krásného dětského parku, kde se někteří opalovali na ručnících na koupaliště, jiní ještě dojídali, a na závěr jsme si všichni hráli.

Odpolední program začal výletem do nedaleké vesnice Bibierwier. Zde jsme navštívili otevřenou lanovku, pomocí které jsme vyjeli na kopec a dolů jsme jeli.... Jak? No přeci bobovou dráhou... Wau, byla to bomba. Délka dráhy je asi 1.300 metrů !!! a zážitek to byl nezapomenutelný. Dokonce jsme si cestu nahoru a dolů mohli ještě zopakovat a jeli jsme celkově třikrát! 

Později odpoledne jsme přijeli zpět do Ehrwaldu a vyrazili jsme na koupaliště. Wau znovu. Tobogán, bazén, vířivka, apod. Spousta zážitků v jednom dni. Prostě bomba.

Den jsme zakončili grilováním. Každý dostal klobásu, chléb a nějaký dresink. Podotýkám, že někteří z nás měli těch klobás opravdu více a chodili si tzv. přidat :)))


Ve středu nás čeká výlet do hlavního města Tirolska - Innsbrucku. Těšíme se.

Přidal(a): Martin Kocman, 06.06.2018
Ranní probuzení v úterý


Přidal(a): Martin Kocman, 05.06.2018
Poslední zprávy prvního dne
Obrázek ke článku - Poslední zprávy prvního dne

Krásnou dobrou noc do Prahy,

přejí účastníci zájezdu do Ehrwaldu. Máme za sebou první den našeho výletu. Po ubytování jsme se vydali na domluvenou procházku do obchodu. Žáci si nakoupili všechno potřbné k jídlu a pití. Ráno nás čeká snídaně a bohatý program. 

Přidal(a): Martin Kocman, 04.06.2018
Příjezd do penzionu
Obrázek ke článku - Příjezd do penzionu

Vážení rodiče,

je 18 hodin a už několik desítek minut jsme ubytování. Počasí se umoudřilo a je zde krásně. I to sluníčko nám prosvítá. Všechno proběhlo v pořádku a děti se zabydlují na pokojích. Teď se půjdeme projít po Ehrwaldu a něco drobného nakoupit. 

PS: Je to tu úžásné :))

Přidal(a): Martin Kocman, 04.06.2018
Ženeva 2016
Obrázek ke článku - Ženeva 2016

Naše dobrodružství začalo na nástupišti číslo 22 na nádraží Florenc v 23:00 v pondělí 30.5.2016. Cesta do německých měst a následně do švýcarských měst byla velmi dlouhá. Po čtrnácti hodinové cestě jsme se konečně objevili na okrajích města Ženevy. Obdivovali jsme krásu a čistotu města, která jsme se vydali (hned po ubytování) objevovat. Nejvíce se nám zalíbil známý vodotrysk, u kterého jsme vyfotili nejen jednu fotku. Prošli jsme kousek města a projeli se loďkou po Ženevském jezeře, ale jelikož jsme byli všichni z cesty unavení hned po skvělé večeři jsme si šli lehnout.


2.den

Hned po probuzení jsme se vydali na snídani. Po vydatné snídani učitelé rozhodli, že když je tak krásné počasí vyrazíme na horu Mont Saleve, od které je možné zahlednout za pěkného počasí nejvyšší horu Evropy Mont Blanc. Poté jsme se hromadnou dopravou dopravili k hranicím mezi Švýcarskem a Francií. Pěšky jsme prošli hranice, což byla pro většinu zájezdu zážitek. Na hoře, kam jsme se dopravili lanovkou jsme se šli podívat na úplný vrchol, kde má být vidět na Mont Blanc. Bohužel mraky zakrývaly půlku hory, takže nebyla vidět. Poté už jsme se museli dopravit zase zpátky do Ženevy do muzea nejdražších švýcarských hodinek Patek Philippe. Po zajímavé prohlídce jsme jeli k budově OSN, kde bohužel už pro nás neměli místo a tak jsme se zabavili u malých vodotrysků poblíž OSN. Po večeři v našem hostelu jsme se vydali na krásnou večerní procházku po molu. Díky večerní obloze v 21:30 to byl moc pěkný zážitek.3. den
Po večerní procházce minulý večer jsme byli celkem unavení, ale těšili jsme se na další dobrodružství. Po snídani jsme se odebrali do botanické zahrady, kde jsme strávili celé dopoledne. Botanická zahrada byla překrásná a plná různých druhů květin z celého světa. Po nádherné podívané jsme se vydali do Evropské organizace pro jaderný výzkum neboli do CERNu. Po fyzice jsme odjeli do přírodovědného muzea, kde bylo spoustu vycpaných zvířat. Objevili jsme tam některá zvířata o kterých jsme ani nevěděli že existují nebo existovali. Jako téměř každý den jsme se poté vydali do supermarketů Migros a Coop. Po večeři nám pan učitel řekl, že má pro nás překvapení. A tak jsme se za “mírného“ deště vydali opět na lodičky. Projeli jsme všechny 4 trasy lodí a poté jsme odcestovali hromadnou dopravou všeho druhu zase zpět na hostel.


4. den- den odjezdu
Po naší poslední snídani jsme se vydali na pokoj sbalit poslední věci. Naposled jsme se rozloučili s pokojem a odvezli jsme kufry na recepci a poté do garáže, aby nám je někdo neukradl. A tak jsme se naposled vydali do města. Mířili jsme do budovy Organizace spojených národů, kde už pro nás místo měli. Museli jsme projít kontrolou, jestli u sebe nemáme zbraň atd. Štěstí nám přálo a jako naší průvodkyni jsme dostali velmi příjemnou paní původem ze Slovenska. OSN skrývá mnoho krásných místností, které se všem moc líbili. Poté jsme se odebrali utratit poslední peníze do Coopu. Po nákupu jsme šli pro naše věci a posilnit se na cestu. V 15:45 jsme nastupovali do autobusu, který odjížděl v 16:20. Celý zbytek odpoledne a večera jsme se skvěle bavili. Hráli jsme hry, dívali se na filmy nebo jsme si ukazovali pořízené fotky z výletu. A okolo šesté hodiny ranní jsme dojeli do Prahy. Zájezd jsme si všichni moc užili a budeme na něj dlouho vzpomínat.


Vaši "účastníci zájezdu"

Přidal(a): Martin Kocman, 13.06.2016
ŠKOLNÍ ZÁJEZD DO ANGLIE
Obrázek ke článku - ŠKOLNÍ ZÁJEZD DO ANGLIE

Ve dnech 14.5.-19.5.2015 jsme vyrazili na zájezd do Anglie, Londýna a jeho okolí. Všichni účastníci se moc těšili, vylepšovali angličtinu a balili na cestu. Odjezd byl od budovy školy o půlnoci, paní učitelka Nahodilová a paní učitelka Suchá kontrolovaly vše potřebné na cestu, hlavně doklady a bundu....zamávat rodičům a jedem!!!!

1.den zájezdu jsme přejeli autobusem přes území ČR, Německa do Belgie. Zastávka ve městečku BRUGGY, kde jsme si prohlédli historické centrum města, projeli na lodičkách a ochutnali belgické pralinky.

2.den jsme přejeli hned brzy ráno trajektem z Calais do Doveru. Nastavili jsme si správný "anglický" čas. Stavili jsme se v historické pevnosti Battle Abbey, kde jsme absolvovali prohlídku pevnosti, a zahrad. Pak jsme jeli k moři....krása, ochutnali místní specialitu fish and chips-mňam...

Tento den jsme ještě stihli zajed na vápencové útesy Seven Sister, a pak navečer jsme dorazili na sraz, kde si naše žáky rozebraly anglické rodiny.

3.den byl v duchu Oxfordu - nejstarší universitní město v Anglii, odpoledne jsme byli ve Windsoru, kde je nádherné městečko a obrovský zámek.

Zakoupili jsme několik suvenýrů pro rodiče a kamarády a hurá zpět do rodin na super večeři....

4.den jsme navštívili nádhernou botanickou zahradu, která je zařazena mezi památky Unesco, a pak hurá do centra Londýna. Viděli jsme strašně moc památek, posuďte sami na fotografiích. Viděěli jsme Buckinghamský palác, Trafalgar Square, budovy parlamenru, Big Ben, London Eye....Dokonce již 4.den nám svítí sluníčko, takže počasí pro Anglii netypické, ale moc příjemné. Naposledy do náhradních rodin, a už balíme zpět...

5.den hurá zpátky do Londýna, začali jsme v oblasti Greenwitch, kde jsme obdivovali observatoř, krásné parky a choulili se pod deštníky-konečně déšť! Šli jsme na zastávku lodí po řece Temži, a projeli se na druhou stranu Londýna lodí.

navštívili jsme Muzeum of London, moc krásný a nevěděli kam dřív koukat...

Zbytek peněz jsme odpoledne, po cestě anglickým metrem, utratili v Primarktu na Oxford Street. Pak opět metro, místní vlak, a to už obdivujeme Tower Bridge, mraky se odfoukly a zase máme krásné počasí....

Spěcháme na místo srazu autobusu a hurá směr eurotunel.

6.den přejezd přes Francii, Německo do ČR.


Přidal(a): Martin Kocman, 14.08.2015
Míšeň a Drážďany
Obrázek ke článku - Míšeň a Drážďany

Byla středa 29. dubna 2015, hodiny ukazovaly 05.40 a na zastávce tramvaje se scházely děti, které se nadšeně bavily o nadcházejícím výletu do Míšně. Na nikom nebyla vidět únava, ba naopak, veselost jen z každého zářila.
Pan učitel Kocman a paní učitelka Suchá s panem učitelem Brilou prováděli poslední organizační drobnosti, vysvětlovali rodičům, co a jak bude s příjezdem zpět do Prahy.
Ale již byl nejvyšší čas. Bylo nutno se odebrat na hlavní nádraží, zakoupit jízdenky a nasednout do vlaku.
A tím započala cesta. Na nádraží vše dopadlo v pořádku, vlak byl přistaven a my jsme nastoupili do krásných vagonů a ihned jsme ocenili pohodlnost sedaček.
Cesta do Děčína proběhla v naprosté pohodě, rozednívalo se, pozorovali jsme krajinu za sklem oken a najednou jsme byli na místě.
Zde jsme přestupovali na místní lokálku, která nás měla převézt přes hranice do Spolkové republiky Německo.
S menším zpožděním se tak stalo a zanedlouho jsme opět vystupovali, abychom přesedli do dalšího vlaku, který nás měl již dopravit do našeho místa určení – do Míšně. Po chvíli čekání na nástupišti vlak dorazil a vyjeli jsme.


Cestou jsme pozorovali Labe a jeho okolí, přilehlé vesničky a život v nich, viděli jsme úzkokolejku s parní lokomotivou a najednou jsme byli v Míšni a ihned jsme zamířili k muzeu.
Po zakoupení vstupenek jsme byli uvítáni průvodkyní a odebrali jsme se do prvého sálu, kde jsme měli možnost prostřednictvím velké obrazovky se seznámit s historií výroby míšeňského porcelánu. A pak již následovaly názorné ukázky, kdy jednotliví pracovníci muzea (v českém jazyce !!!) nás v různých dílnách seznamovali se základy hrnčířství, vypalování keramiky, tvarování a modelování, vypalování a malování. Bylo to vynikající a všichni jsme poslouchali, ani jsme nedutali.
A pak samotná prohlídka. Ta krása, ta barevnost, ta šikovnost. To se ani nedá popsat. Vše jsme si dlouho prohlíželi a někteří se neustále báli, že něco srazí, shodí a zničí. 
Ale nestalo se tak, pojďte se raději s námi podívat na několik fotografií přímo z muzea.
Po skončení prohlídky jsme si prohlédli město a hurá zpět na vlak a odjezd do Drážďan.
Na kraji města jsme vystoupili a vydali se pěšky do centra. Odpočinuli jsme si u překrásné fontány a poté jsme několik stanic projeli tramvají.
Vystoupili jsme u Labe a podél břehu jsme šli směrem k nádraží. Na náměstí byly jarní trhy a zde jsme dostali rozchod, mohli jsme se něco koupit, najíst se a odpočinout si.
A už tu byla cesta zpět, opět vlakem ku hranicím, dalším vlakem hranice překročit a v Děčíně naskočit do vlaku směr Praha. Kolem desáté hodiny večerní jsme byli na hlavním nádraží, kde nás již očekávali naši rodiče.
Šestnáctihodinový výlet skončil a již nyní se těšíme na další. Kam? To je zatím tajemství.


Přidal(a): Martin Kocman, 14.08.2015
Předvánoční výlet do Drážďan
Obrázek ke článku - Předvánoční výlet do Drážďan
Dlouho očekávaný výlet do Drážďan na vánoční trhy započal.
Bylo krásné, čtvrteční ráno a my jsme se shromáždili u tramvaje, kde nás již očekávala paní učitelka Suchá a pan učitel Brila. Dorazili jsme všichni, nikdo nechyběl. V naší skupině mimo češtiny zaznívaly i ruština, gruzínština, čínština a další jazyky.
Byli jsme takovou mezinárodní skupinou, ale složenou pouze z žáků naší školy. Však taky tento zájezd byl zařazen do programu školy jakožto soužití cizinců s našimi dětmi a mimo poznávací činnosti pak měl za úkol i rozšířit vzájemnou spolupráci, zvláště pak v cizím prostředí.
Vyjeli jsme z Hlavního nádraží v Praze přesně podle jízdního řádu a více jak dvouhodinová cesta nám uběhla velmi rychle. Ve vlaku jsme poznali, že pan učitel Kocman hovoří velmi dobře německy a bylo nám všem jasné, kdo bude naším tlumočníkem a průvodcem.
Drážďany nás přivítaly krásným počasím a my jsme se vydali směrem k místům našeho určení. Naši učitelé nás stále na něco upozorňovali a skutečně, bylo se na co dívat.
Samotné trhy byly ještě mimo provoz, a tak jsme volného času využili k prohlídce kostela a mohli jsme posoudit jeho skvělou dostavbu. Prohlédli jsme si vykopávky, zavítali k Labi a pozorovali plavbu lodí.
Trochu jsme prochladli a tak jsme navštívili dopravní muzeum, které bylo fantastické. Staré parní lokomotivy, letadla, automobily,… prostě překrásné.
A pak již hurá do víru stánků, kolotočů, klobás a teplého čaje. Každý se díval na něco jiného, každý byl nadšen něčím jiným. Prostě překrásné.
A když se setmělo, připomínalo vše pohádku. Škoda, že to vše jednou muselo skončit. Čekal nás vlak a cesta domů. Po usednutí do vlaku většina z nás usnula, jelikož byla únava velká.
A najednou zde byla Praha a konec.
Bylo to opravdu velmi krásné.


Ing. Martin Kocman
Mgr. Zdeněk Brila
Mgr. Marie Suchá


Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
1
FOTOGALERIE
Uvodní obrázek na školní galerii 645
Uvodní obrázek na školní galerii 674
Uvodní obrázek na školní galerii 655
Uvodní obrázek na školní galerii 671
Uvodní obrázek na školní galerii 649