ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta
CS
Archiv - Cizí jazyky
SEZNAMUJEME SE S RUSKEM
Obrázek ke článku - SEZNAMUJEME SE S RUSKEM

Žáci 9. ročníku naší školy se učí už druhým rokem vedle anglického jazyka také ruštinu. V poslední hodině konverzace si žáci připravili prezentace z ruských reálií a společně jsme si popovídali a prohlédli fotografie Moskvy a dalších významných míst Ruska. Vyprávět rusky nebylo jednoduché, musíme ještě trénovat, ale už teď se nám znalosti ruštiny hodí, např. při komunikaci s některými žáky naší školy, pro které není čeština jejich rodným jazykem.


Mgr. Zuzana Pfauserová a žáci 9.A


Přidal(a): Martin Kocman, 14.08.2015
My favourite animal
Obrázek ke článku - My favourite animal

V hodinách anglické konverzace v 7. třídě žáci probírali téma o zvířatech. Nejdříve se věnovali nové slovní zásobě. Pak si každý vybral své nejoblíbenější zvíře a pomocí internetu o něm zjistil podrobnější informace - kde žije, kolika se dožívá let, co jí......a vytiskl si obrázek. Další hodinu žáci tvořili plakát se svým oblíbeným zvířetem. A na závěr představili své oblíbené zvíře spolužákům. To vše v angličtině.

Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
Předškoláci zkoušeli angličtinu
Obrázek ke článku - Předškoláci zkoušeli angličtinu

Minulý týden nás opět navštívili předškoláci. Tentokrát pro ně byl připravený program s názvem "Zkuste trochu angličtiny". Budoucí prvňáčci se nejprve naučili několik základních pokynů a pak procvičovali barvy. Všichni dostali sladkou odměnu a zkusili si také učební pomůcku mluvící tužku.

Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
8.A získávala informace o NEPÁLU
Obrázek ke článku - 8.A získávala informace o NEPÁLU

Jelikož k nám do třídy, již druhým rokem chodí také Suchitra Gurung, která se narodila v Nepálu, tak jsme získávali informace o této zemi.

Našli jsme na mapě kde se nachází, zjistili měnu, Suchitra nás učila nepálské písmo, které je velmi těžké.

Dokonce jsme ochutnali nepálskou pochoutku, kterou nám Suchitra připravila...

A tak se stalo, že naše třída je vyzdobená v barvách Nepálu.

A hlavně, pochopili jsme obtížnost situace, když někdo úplně cizí se ocitne v cizí zemi. Suchitra dnes umí už krásně česky, tak nám o všem může vyprávět...

Mgr.Marie Suchá


Přidal(a): Martin Kocman, 12.08.2015
Cestovní kancelář a RJ v 9.A (volitelný předmět)
Obrázek ke článku - Cestovní kancelář a RJ v 9.A (volitelný předmět)

Ve volitelném předmětu RUSKÝ JAZYK jsme se vydali na cesty.

Pan učitel Brila nás rozdělil na několik skupin a každá skupina dostala svého fiktivního člověka i s jeho životopisem, o kterého se měla postarat jako cestovní kancelář na území České republiky.

A tak k nám „přiletěli děti“, vegetariáni, milovníci psů a historických památek, návštěvníci lázní,…

Nejprve jsme si ujasnili, o jakého člověka se jedná, co od nás očekává a co mu můžeme nabídnout. Byl předpoklad, že každého vyzvedneme na letišti či u jiného dopravního prostředku, a od té chvíle mu připravíme program na každý den, kdy v republice bude pobývat.

A tak jsme sháněli materiály v ruském jazyce, navštívili jsme veřejná místa, kde jsme se snažili získat různé prospekty, žhavili jsme internet.

Nakonec přišla prezentace a my jsme museli předvést ostatním celou cestu našeho člověka – samozřejmě v ruském jazyce, což byla chvílemi i slušná legrace.

Ale bylo to zajímavé, volnou formou jsme se naučili spoustu nových slovíček, pan učitel Brila občas obracel oči v sloup, ale stálo to za to.

Pokud na plakátech najdete malé chyby, prosíme, omluvte nás.

Vaši milovaní deváťáci.


Přidal(a): Martin Kocman, 12.08.2015
1
FOTOGALERIE
Uvodní obrázek na školní galerii 599
Uvodní obrázek na školní galerii 596
Uvodní obrázek na školní galerii 618
Uvodní obrázek na školní galerii 603
Uvodní obrázek na školní galerii 594