ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta
CS
Archiv - Školní akce
Poslední zvonění
Obrázek ke článku - Poslední zvonění

Ve čtvrtek 30. 6. 2016 proběhlo na naší škole již tradiční poslední zvonění. Žáci 9. třídy v doprovodu s prvňáčky se vydali za zvuku zvonů po školních schodech na jejich poslední cestu školou. Situace byla o to slavnostnější, že se s námi loučila paní ředitelka Mardešičová s paní učitelkou Kramešovou. Budeme na ně velmi vzpomínat. 

Přejeme novému vedení školy v čele s paní Mgr. Marií Suchou hodně pracovních i osobních úspěchů.

Přidal(a): Martin Kocman, 05.07.2016
Mezinárodní den dětí 2015
Obrázek ke článku - Mezinárodní den dětí 2015

Bylo 1.6.2015 ráno a do školy se hrnuli žáci osmého a devátého ročníku s jediným cílem. Připravit pro mladší spolužáky zábavné, až strašidelné dopoledne při příležitosti MDD.


Bylo třeba vyklidit některé třídy, od nábytku a jinde zase nábytek dodat. Budovaly se jednotlivá stanoviště, jako například přetahování lanem, překážková dráha, strašidelná místnost, poznávání písniček, hmat, sluch, čich, orientace v terénu a mnoho dalších.
Školou se nesl smích a radost z pokojně probíhajících příprav.
A již tu byli naši malí. Každý z nich dostal soutěžní kartičku a s výskotem a nadšením se rozběhli po jednotlivých stanovištích. 


Soutěže byly plné napětí a vzrušení, malí závodníci se snažili ze všech sil. Strašidelná místnost vyvolávala z počátku obavy, ale nakonec ji někteří absolvovali několikrát. No zkuste někde jinde potkat ducha. Na některé atrakce stála dokonce fronta, ale nikomu to nevadilo.
 Razítek na kartičkách bylo čim dál, tím víc, což slibovalo blížící se sladkou odměnu ve formě cukroví.
Všichni si den dětí pochvalovali, jak se vydařil.
Pojďte se podívat alespoň na několik fotografií.


Mgr. Zdeněk  B r i l a


Přidal(a): Martin Kocman, 14.08.2015
IZS a my
Obrázek ke článku - IZS a my

Hasiči, zdravotníci, Policie ČR, Vojenská policie AČR, Městská policie hl. m. Prahy - útvary, které všichni známe, ale málokdy je vidíme pohromadě. A když již ano, pak se většinou jedná o nějakou tragickou událost.

Jinak tomu však bylo na naší škole. Již od časných dopoledních hodin jednotlivé složky IZS předváděly ukázky ze své práce našim dětem.
Žáci postupně navštěvovali jednotlivá stanoviště a měli možnost se dozvědět něco z práce hasičů a co více, prohlédnout si zcela z blízka hasičské auto, vyzkoušet si, jak se řídí či spustit maják, nasadit na hlavu pravou, nefalšovanou přilbu, či si dokonce vylézt na automobil a podívat se na školu z neznámého pohledu. A komu se zatočila hlava, mohl si "loknout" kyslíku z hasičské záchranné masky. 
Nám ve škole již velmi dobře známý por. Holub z Policie ČR hovořil o trestní odpovědnosti, a nezapomněl přinést mnoho názorných ukázek, což všechny zaujalo, a každý si chtěl vyzkoušet čepici, pistoli či pyrotechnický oblek. 
Červený kříž seznamoval děti se svojí činností a nechyběla ani ukázka masáže srdce, byť pouze na figurině, jak někteří litovali.
A již tu byli členové městské policie, kteří hovořili o dopravní výchově, vybavení kola a jak se chovat při jízdě na silnici. Nakonec dali krátký testík a všichni prošli. Odměnou jim pak byly barvičky a jiné upomínkové předměty. 
Vojenská policie se předvedla jako složka bránící nás všechny. Vybavení této jednotky zaujalo jak kluky, tak i holky. Zbraně šli z ruky do ruky, každý si chtěl vyzkoušet jak je samopal, brokovnice či pistole těžká, každý si chtěl zbraň natáhnout a "vystřelit". Nasazení vesty, plynové masky a helmy pak byla snad samozřejmost pro každého.
Celý den se skvěle vydařil a všichni odcházeli spokojení.
Podívejte se alespoň na několik fotografií, které pořídili paní učitelka Bauerová a pan učitel Brila.

Mgr. Zdeněk  B r i l a 


Přidal(a): Martin Kocman, 14.08.2015
Střípky ze školy v přírodě
Obrázek ke článku - Střípky ze školy v přírodě

Naše milá dítka,


v úterý 12. května jsme navštívili farmu v Levínku. Děti se seznámily s horskými koníky plemene hafling a všechny si odvážně vyzkoušely jízdu na těchto nádherných zvířatech. Krásná jízda na koni byla pro každého z nich nezapomenutelným zážitkem.

Letošní školu v přírodě na Benecku si všechny děti báječně užily - krásná horská krajina, nádherné počasí, spousta zážitků a trpělivé paní učitelky. Na rozloučenou se ŠvP byl pro chlapce a děvčata připraven báječný karneval a veselé závěrečné hodnocení. Děti si oblékly krásné masky, zatančily si při hudbě a ještě získaly diplomy, drobné dárečky i sladké odměny. Byla to opravdu bezvadná škola v přírodě a budeme na ni ještě dlouho vzpomínat.

Bylo to s vámi skvělé! Doufám, že v příštím roce si opět školu v přírodě nenecháte ujít, protože my už se těšíme teď na legraci, kterou s vámi opět zažijeme.


Přidal(a): Martin Kocman, 14.08.2015
Mistrovství světa v ledním hokeji 2015
Obrázek ke článku - Mistrovství světa v ledním hokeji 2015

Dne 11.5.2015 jsme vyrazili na sportovní událost roku.


Díky učitelům Tv jsme získali lístky na mistrovství světa v hokeji, a to zcela zdarma.


Šli jsme na utkání Německo vs. Rakousko. Jedinou podmínkou pro získání vstupenek bylo vyhotovení velkých fandících plakátů pro námi vybraný tým – v našem případě pro Německo. To nám nedělalo potíže a za 2 dny byly vzorové plakáty na světě. Vyfotili, zpracovali a odeslali mejlem…..a vstupenky opravdu na nás, vybrané žáky z II.stupně čekaly na pokladně.


Vyrážíme směr O2 ARÉNA ve Vysočanech. Musíme vyrazit už ve 14 hodin, abychom zápas od 16.15hodin stihli, a užili si sportovní atmosféru ve „fun-zónách“.


Nezapomněli jsme se vybarvit v německých barvách, vybavili jsme se vlajkami, papírovými helmami a korunkami, a šli pod rentgen, zda něco nepašujeme…Zážitků bylo mnoho - sportovní utkání, sledování hráčů, focení s maskoty Bobem a Bobkem, roztleskávačky, „mexická vlna“ či úžasná atmosféra všech přítomných fanoušků…


Nejlepším překvapením ale bylo, že naše místa byla ve druhé řadě od ledu…krásná podívaná. Hned vedle nás po levé straně byla střídačka rakouských borců, takže se bylo na co koukat…


Utkání uteklo hrozně rychle a my byli velmi šťastní, že se zápas musel prodlužovat, a nakonec o stavu utkání rozhodly až samostatné nájezdy. Sice nakonec vyhrálo Rakousko, ale nám to nevadilo, my si to užili !!!


Tak snad zase někdy na mistrovství…..


Mgr.M.Suchá a Ing.M.Kocman


Přidal(a): Martin Kocman, 14.08.2015
Valentýnská diskotéka
Obrázek ke článku - Valentýnská diskotéka

Minulý týden se uskutečnila na škole diskotéka a ne jen tak nějaká. Byla Valentýnská, tedy všech zamilovaných. Mrkněte se, jak se trsalo. Vynikající byl dýdžej Roberto, občerstvení frčelo a přišli si zatančit i děti z naší mateřské školky a i s rodiči. Prostě si to všichni moc užili. Tak příště.

Přidal(a): Martin Kocman, 14.08.2015
9.A na Pražském hradě
Obrázek ke článku - 9.A na Pražském hradě

Dne 3.února jsme byli celá třída na výstavě na Pražském hradě.

Zbytek času jsme věnovali prohlídce areálu Pražského hradu. Jelikož bylo nádherně slunečno, tak dějepisná vycházka se všem líbila, i našim spolužákům z ciziny.

Všichni se chovali vzorně, a tak jsme zapadli mezi spousty skupinek cizinců, kteří obdivovali krásy našich českých památek.

Výhled byl krásný a pak zase zpátky na Žižkov - který byl vidět i z Pražského hradu !!

Mgr.Marie Suchá


Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
Předškoláci a odpoledne se skřítkem Všudybýlkem
Obrázek ke článku - Předškoláci a odpoledne se skřítkem Všudybýlkem
Ve čtvrtek 27.11. proběhlo další odpoledne pro předškoláky. Tentokrát děti putovaly se skřítkem Všudybýlkem. Prošly si s ním několik kouzelných zemí, kde si zaskákaly panáka, zaházely míčkem do úst cirkusového klauna, zahrály židličkovou, procvičily čísla při běhu, zatancovaly a zazpívaly... A mnoho dalšího. Program byl o to zábavnější, že v roli skřítků a broučka se představili tři žáci z naší školy, kteří se během kouzelné hodiny stali předškoláčkům rádci a průvodci.


Atmosféru setkání můžete nasát z přiložených fotografií.


Martina    B U Ř I Č O V Á
Lucie    U R B A N O V Á


Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
Návštěva Muzea Říčany
Obrázek ke článku - Návštěva Muzea Říčany

3. listopadu jsme opět vyšli vstříc novým zážitkům. Tentokrát jsme se spolu s třídami Auti A a Auti C učili jak vykouzlit dárek z ovčí vlny, třeba pro maminku. Celý den začal na Hlavním nádraží, kde jsme se setkali a vlakem jsme se vydali do Říčan. V místním muzeu už pro nás byla připravena ovčí vlna. Jediné, co chybělo, bylo naučit se plstit. Nakonec se vše povedlo a děti si domů odnesly krásnou kytku a kuličku, aby je s radostí předaly maminkám.

Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
4.A v Karolinu
Obrázek ke článku - 4.A v Karolinu

Procházeli jsme se v historickém centru Prahy. Paní učitelka vyprávěla dětem historii názvu ulic, ukazovala významné stavby ,až jsme všichni došli do Karolina. Zrovna zde končila promoce a vycházelo mnoho slavnostně oblečených lidí. Tak jsme jen trošičku nakoukli do dvorany. Děti moc hezky pozdravily kolemjdoucí paní  a ta se s námi hned zastavila. Popřála našim čtvrťákům, že je chce za 15 let tady vidět na promoci a pozvala nás, abychom si slavnostní aulu prohlédli. Pro děti to byl zážitek. Tak uvidíme, komu se to povede......


Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
4.A na výstavě
Obrázek ke článku - 4.A na výstavě

V době voleb na naší škole jsme navštívili výstavu o našem mozku. Dozvěděli jsme se úžasné informace, co náš mozek umí, ale také, jak může být klamán. Zkoušeli jsme na sobě všechny ty triky a moc nás to bavilo.

Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
Zoologická zahrada
Obrázek ke článku - Zoologická zahrada

Dne 13.10.2014 navštívily děti z 1.A zoologickou zahradu. Bylo krásné počasí a dopoledne jsme si krásně užili. Viděli jsme mnoho zajímavých zvířat a zavítali jsme i do nového pavilónu velemloků.  Na výletě s námi byla i paní vychovatelka Jana Hrušková, které děkujeme. J. Kačerová

Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
Planetárium
Obrázek ke článku - Planetárium

Dne 9.10.2014 žáci 1.A navštívili planetárium. Pořad Skřítek a nové planetárium se jim velmi líbil. Prohlédli si i stálou astronomickou výstavu. Byl to náš první společný výlet. Děti se chovaly velmi pěkně v dopravních prostředcích i v planetáriu. J. Kačerová 

Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
8.A na výstavě v Letňanech
Obrázek ke článku - 8.A na výstavě v Letňanech

V pátek 3.10.2014 jsme se vypravili na výstaviště v Letňanech, kde se konala výstava nejnovějších výukových programů a počítačových her. Byli jsme velmi zvědaví, jaké novinky ze světa vědy a techniky si budeme moci prohlédnout a vyzkoušet. Nabídka různých programů byla opravdu pestrá a tak jsme odcházeli domů spokojeni a plni dojmů z virtuálního světa. Už se těšíme na příští rok!

Mgr. Zuzana Pfauserová a žáci 8.A


Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
Škola ve víru tance
Obrázek ke článku - Škola ve víru tance

Začínal druhý týden školního roku. A jak nejlépe přivítat nový týden?

No přeci tancem.
Ano, u nás ve škole vystoupila jedna ze známých tanečních skupin, aby nám předvedla nové, populární tance a povzbudila nás, jak se říká "do života".
A tak žáci celé školy včetně naší mateřské školky mohli sledovat úchvatná vystoupení sólistů, ladnost pohybu těla, rychlost, zručnost a šikovnost.
Bylo se na co dívat, jedna ukázka střídala druhou a to vše skvěle komentováno výborným konferenciérem.
Však také nikdo ani nedutal a každé vystoupení bylo odměněno dlouhým potleskem.
bylo to fantastické a hned se nám lépe "vykročilo" do krásného a slunečného dne.

Mgr. Zdeněk Brila


Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
Loučení s žáky 9. třídy
Obrázek ke článku - Loučení s žáky 9. třídy

V pátek 27. června jsme se loučili s žáky 9. třídy. Budeme na ně dlouho vzpomínat. 

Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
Vyhlášení výsledků soutěží 2013/2014
Obrázek ke článku - Vyhlášení výsledků soutěží 2013/2014


Před koncem školního roku vyhlašujeme vítěze soutěží: Filmfest (nejlepší film – točí 9. třídy), Einstein Vlkovky  (nejúspěšnější řešitelé olympiád a vítězové soutěží) a Raketa Vlkovy (sportovní soutěže).Krásné odměny si můžeme dovolit díky grantu Městskéčásti Praha 3.Jména letošních vítězů: Filmfest – J. Kovář, V. Líčeník, R. Nedvěd
                                           Einstein Vlkovky:  S. Gurung. M. Čop, A. Tulachová. N. Huangwatana
                                           Raketa Vlkovky: kolektiv 9. A
                                                        Nejlepší sportovci z každé třídy:         6. A – T. Čopová
                                                                                                                  7. A -  D. Beranová
                                                                                                                  8. A – N. Galeková
                                                                                                                  9. A – A. Tulachová

Image title


Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
8.A na Petříně
Obrázek ke článku - 8.A na Petříně

8.A na Petříně dne 19.6.

Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
Návštěva policejního muzea
Obrázek ke článku - Návštěva policejního muzea

8.A na návštěvě Policejního muzea.

Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
Stužkování 9. třídy
Obrázek ke článku - Stužkování 9. třídy

Ve středu 18.6. si deváťáci uspořádali rozloučení se základní školou. Paní učitelka třídní jim připnula stužku a dala jim koláž z fotografii, žáci dali učitelů diplom za snahu je něco naučit. Každý učitel měl svůj vlastní originál, protože jim tam napsali jejich oblíbené hlášky. Pak Nomka zahrála a zazpívala a Marián zazpíval píseň, kterou složil pro tuto slavnost a doprovodil se při tom na kytaru. 

Přidal(a): Martin Kocman, 13.08.2015
1 2
FOTOGALERIE
Uvodní obrázek na školní galerii 649
Uvodní obrázek na školní galerii 655
Uvodní obrázek na školní galerii 671
Uvodní obrázek na školní galerii 648
Uvodní obrázek na školní galerii 624