ZŠ a MŠ Jaroslava Seiferta
CS

AKTUALITY

Pozvánka na akci

Image title


Přidal(a): Martin Kocman, 20.05.2022
Зарахування до дитсадків дітей з України, що живуть у Празі — 3
Obrázek ke článku - Зарахування до дитсадків дітей з України, що живуть у Празі — 3

ZÁPISY DO MATEŘSKÉ ŠKOLY PRO DĚTI Z UKRAJINY

Територіальна належність до дитячих садків ("spádovost")

Усі дитсадки приймають дітей, які мешкають на будь-якій адресі в районі  Прага-3, тобто до всіх дитсадків належать всі вулиці в цьому районі. Можете обрати будь-який дитячий садок у Празі-3.  Можете подати декілька заяв, дитину приймуть у той дитсадок, де буде вільне місце.

Як проходить зарахування (“zápis”)

Заява

зарахування у дитсадки відбувається через додаток “Zápis do MŠ“. Там потрібно заповнити вказану інформацію в онлайн формулярі, і заяву вам надішлють у форматі PDF на адресу електронної пошти. Заяву потрібно надрукувати й віднести до лікаря для підтвердження. Додаток для приймання заяв працюватиме з 23 травня. 
Якщо у вас немає можливості надрукувати заяву, дитсадок вам її надрукує в день приймання й ви заповните її на місці. Ідучи записуватися в дитсадок, ви повинні мати  довідку від лікаря ("lékařské potvrzení"), яку лікар видасть вам наперед.


Зарахування в наш садок відбудеться 1 червня 2022 року з 13:00 до 15:00. У цей час необхідно принести в садок необхідні документи для реєстрації (заява, медична довідка, прописка, паспорт або ідентифікаційна картка).

СПИСОК ДИТЯЧИХ САДКІВ В РАЙОНІ ПРАГА-3

При необхідності можете зателефонувати на інфолінію району Прага-3 для громадян України, що мешкають в Празі-3.

Інфолінія: +420 771 235 987
Лінія працює в будні дні.  
З 9 до 12  та  з 13 до 16 год лінію обслуговують оператори на чеській мові.
З 14  до 16 год лінію обслуговують оператори на українській мові.
Можете також користуватися інфолінією за допомогою ел. пошти: ua@praha3.czPřidal(a): Lucie Haklová, 17.05.2022
Nový prvek na školním dvorečku

Vážení rodiče, 

včera jsme prvně vyzkoušeli nový prvek, který byl nainstalován na náš školní dvoreček. jedná se o zahradní soustavu se skluzavkou, horozelezeckou stěnou, a dalšími prvky. 

Sestava se dětem velmi líbí a nás těší, že můžeme postupně zvelebovat naší MŠ a její prostory. 


Fotogalerii k tomuto článku naleznete zde!
Přidal(a): Lucie Haklová, 12.05.2022
Zápisy do MŠ pro školní rok 2022/2023

Vážení rodiče, 

ve dnech 3.5. a 4.5. 2022 v době mezi 13:00 - 17:00 budou v naší MŠ probíhat zápisy na následující školní rok. Veškeré informace a odkaz na registraci k zápisu najdete v levé části našich webových stránek po kliknutí na záložku Zápis na školní rok 2022/23. 

Těšíme se na Vás

Přidal(a): Lucie Haklová, 02.05.2022
Zápis do 1. třídy

Vážení rodiče, 

Děkujeme všem zúčastněným za zájem o vzdělávání na naší škole.

Rozhodnutí o přijetí Vašeho dítěte se nezasílá, na požádání Vám je rádi vystavíme.

V případě, že jste nenašli Vaše registrační číslo, není správní řízení ukončeno z důvodu duplicitního zápisu na jiných školách nebo z jiných důvodů.

Žádáme tímto rodiče dětí, které byly u více zápisů a rozhodnou se tedy pro jinou školu než naši, aby tuto skutečnost bez zbytečného odkladu oznámili škole písemně, mejlem (vzali svoji žádost o přijetí na školu zpět).

Stačí e-mailovou informací na kontakt : sucha@skolaseiferta.cz.

Přípravná třída a odklady 

Odklady vyřizujeme průběžně, jak jsou škole doručovány potřebná doporučení (lékař + PPP). Zároveň probíhá shromažďování žádostí o přijetí do přípravné třídy. Žádáme rodiče, aby dodali škole poklady co nejdříve. Při nedodání doporučení z poradny a vyřízení odkladu škola nebude moci Vaše děti přijmout. 

Předem všem děkujeme za spolupráci,

vedení školy


Přidal(a): Lucie Haklová, 29.04.2022
Dodatečné informace k zápisu

Pro děti z Ukrajiny, které přišly do ČR po 24. 2. 2022 a mají vízum „Strpění“ nebo „Dočasnou ochranu“, se uskuteční dodatečný zápis do Mateřské školy a 1. třídy v termínu 1. června 2022

Bližší informace a čas zápisu bude upřesněn na webových stránkách základních a mateřských škol a  na webu městské části v průběhu května.  

MČ Praha 3 


Přidal(a): Lucie Haklová, 20.04.2022
Informace od zřizovatele - MČ Praha 3
Obrázek ke článku - Informace od zřizovatele - MČ Praha 3

Vážení rodiče/zákonní zástupci,

rádi bychom Vás informovali, že děti s českým občanstvím a děti cizinci s trvalým pobytem v ČR mají ve standardním zápisu do mateřských škol přednostní místa. Tento zápis se uskuteční na Praze 3 v již avizovaných termínech 3. a 4. května 2022.

Pro děti z Ukrajiny, které přišly do ČR po 24. 2. 2022 a mají vízum „Strpění“ nebo „Dočasnou ochranu“, se uskuteční dodatečný zápis v období od 1.června 2022 do 15.července 2022. Konkrétní datum zápisu bude upřesněno na stránkách mateřských škol a  na webu městské části v průběhu května. Upozorňujeme, že děti hlásící se do českých mateřských škol musí mít splněné povinné očkování dle české legislativy. 

MČ Praha 3 
Přidal(a): Martin Kocman, 29.03.2022
Den otevřených dveří v MŠ
Obrázek ke článku - Den otevřených dveří v MŠ

Vážení rodiče,

zveme Vás na prohlídku naší MŠ, dne 6. 4. 2022. Den otevřených dveří bude probíhat od 8:30 do 11:30 a následně od 14:00 do 17:00. Návštěvu MŠ prosíme směřijte vždy na celou či půl dané hodiny, aby se Vám paní učitelky mohly plně věnovat . Rádi zodpovíme veškeré dotazy a provedeme Vás celou MŠ. V záložce den otevřených dveří v levé části můžete shlédnout video z naší MŠ. 

Těšíme se na vaši návštěvu.

Přidal(a): Lucie Haklová, 22.03.2022
zápis do 1. třídy a PT
Obrázek ke článku - zápis do 1. třídy a PT

Zápisy žáků do 1. tříd a přípravné třídy pro školní rok 2022/2023 se uskuteční ve dnech 5. a 6. dubna 2022. 

Den otevřených dveří naší školy se uskuteční dne 23.3.2022 v době od 8 - 12 hodin

Bude možnost nahlédnutí do výuky v 1. ročníku. Vzhledem k nemoci paní učitelky v přípravné třídě, nebude možný náhled výuky v PT, ale rádi Vám zodpovíme dotazy k možnému zápisu do PT. Děkujeme za pochopení.

Tento den, 23.3.2022 od 14.30 -15.15 hodin, proběhne pro zájemce - předškoláky  "Setkání s pohybem" v prostorách naší školy. Sraz na vrátnici školy ve 14.30 hodin.

Doporučujeme se podívat do interiéru školy prostřednictvím virtuální prohlídky školy, která se nachází na našich webových stránkách www.skolaseiferta.cz. 

VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKA K NAHLÉDNUTÍ ZDE

Těšíme se na Vás !!


Přidal(a): Lucie Haklová, 21.03.2022
Březnová stezka

Vážení rodiče, milé děti,
rádi vás všechny zveme na březnovou stezku, která bude mít své zahájení dne 17.03.2022 (čt) v 16.00 hod. (Rajská zahrada). Společně se zabavíme a taky se něco dozvíme o tématu ,,Lidské tělo", které je součastí tematického celku v měsíci březen v naší školce. Bude taky tajenka a malá odměna za účast. Těší se na vás paní učitelky z modré třídy :)

Přidal(a): Lucie Haklová, 09.03.2022
Testování zaměstnanců

Vážení rodiče, 

Žádáme všechny rodiče našich dětí, aby v případě zdravotních potíží zodpovědně zvážili přítomnost dětí ve školním kolektivu.

Preventivního testování pro zaměstnance školy je od 19.2.2022 zrušeno opatřením MŠMT.

Od pondělí 21.2.2022 se zaměstnanci netestují, dále zákonní zastupci již nejsou od 19.2.2022 povinni nahlašovat škole pozitivní PCR test. Nadále platí, že dítě či žák mající příznaky akutního infekčního onemocnění nepatří do školy či školského zařízení. V platnosti zůstává povinné nošení ochranného prostředku k zakrytí úst a nosu ve společných prostorách školy a ranní měření teploty. 

Děkujeme za pochopení a spolupráci,

vedení školy


Přidal(a): Lucie Haklová, 17.02.2022
Návrat z karantény

Vážení rodiče,
některým již pomalu končí karanténa a je možné se postupně (pokud dítě nevykazuje 2 dny žádné příznaky) se vracet k docházce do MŠ. Vzhledem k počtu pedagogů v karanténě jsme schopni ve středu 19.1. zajistit ještě pouze dopolední provoz. Od čtvrtka bychom se měli postupně vracet k běžnému provozu a budeme schopni zajistit pro 2 třídy dopolední i odpolední provoz.

Upozrňujeme, že dle nařízení vlády je po ukončení karantény nutné nosit 5 dní po celou dobu docházky (vyjma stravování) roušku. Tuto informaci jste také obdrželi v SMS od KHS.

Děkujeme za pochopení

Přidal(a): Lucie Haklová, 19.01.2022
Covid 19 v MŠ

Vážení rodiče, 

chtěli bychom vás upozornit, že  MŠ byl doložen jeden pozitivní výsledek na Covid 19. Všechny děti a zaměstnanci kteří přišli s touto osobou do kontaktu, byli oznámeni KHS. 

Připomínáme novou povinnost pro zákonné zástupce  nahlásit mateřské škole pozitivní výsledek PCR testu Vašeho dítěte, i když se jedná o testování v rámci rodiny v odběrové laboratoři. prosíme také o nahlášení délky karantény, pokud budete kontaktováváni KHS. 

Děkujeme za pochopení

Přidal(a): Lucie Haklová, 16.01.2022
COVID-19 u dětí a rodinných příslušníku MŠ
Obrázek ke článku - COVID-19 u dětí a rodinných příslušníku MŠ

Připomínáme novou povinnost pro zákonné zástupce  nahlásit mateřské škole pozitivní výsledek PCR testu Vašeho dítěte, i když se jedná o testování v rámci rodiny v odběrové laboratoři. 

Předem Vám děkujeme. 

Tuto informaci prosím předávejte třídní učitelce.

Přidal(a): Lucie Haklová, 14.01.2022
Testování zaměstnanců
Obrázek ke článku - Testování zaměstnanců

Vážení rodiče, 

chceme Vás informovat o skutečnosti, že v MŠ se od 17. 1. 2022 budou dle platných nařízení MŠMT 2x týdně testovat všichni zaměstnanci antigenními testy. 

Přidal(a): Lucie Haklová, 14.01.2022
Vánoční svátky
Obrázek ke článku - Vánoční svátky

Vážení rodiče, 
srdečně Vám i dětem přejeme poklidné vánoční svátky, mnoho klidu a pohody a především zdraví. 
Užijte si krásné sváteční chvíle s dětmi nebo i chvilku bez nich. Hlavně vše ve zdraví a pohodě. 
Těšíme se na Vás a děti opět v novém kalendářním roce 2022. 
Vedení školy


Přidal(a): Lucie Haklová, 22.12.2021
Uzavření MŠ v době vánočních prázdnin

Vážení rodiče, 

z nařízení zřizovatele - městké části Praha 3, bude naše MŠ v době vánočních prázdnin uzavřena. V MŠ se s některými uvidíme naposledy 23.12.2021, mezi svátky bude zavřeno (27.12.2021 - 31.12.2021) a znovu se uvidíme v pondělí 3. 1. 2022. 

Děkujeme za pochopení

Vedení školy

Přidal(a): Lucie Haklová, 10.12.2021
Karanténa
Obrázek ke článku - Karanténa

Vážení rodiče, 

tímto Vás chceme informovat o výstkytu COVID 19 u nás v MŠ. Jedná se o výskyt v oranžové třídě. Všech, kterých se rizikový kontakt týkal, byli již informováni. 

Proběhlo hlášení na KHS a vše bylo zaevidováno. 

Děkujeme za pochopení a přejeme pevné zdraví

Vedení školy

Přidal(a): Lucie Haklová, 06.12.2021
Dělení dětí do tříd

Vážení rodiče, 

vzhledem ke stále zhoršující se epidemické situaci a nedostatku personálu Vás chceme informovat, že po dobu minimálně týden, bude v odpoledních hodinách dělena modrá třída do zelené a žluté. 

Děkujeme za pochopení 

Přidal(a): Lucie Haklová, 01.12.2021
INFORMACE MŠMT PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ OD 22.11.2021

Dobrý den,

INFORMACE MŠMT PRO ŠKOLY A ŠKOLSKÁ ZAŘÍZENÍ OD 22.11.2021 k nahlédnutí zde.

Pokyn ke screeningovému testování listopad 2021 k nahlédnutí zde.

Přidal(a): Martin Kocman, 21.11.2021
1 2
FOTOGALERIE
Uvodní obrázek na školní galerii 26
Uvodní obrázek na školní galerii 75
Uvodní obrázek na školní galerii 57
Uvodní obrázek na školní galerii 51
Uvodní obrázek na školní galerii 56